Dieta paleo – co to, opinie, efekty

Dieta paleo – co to, opinie, efekty

Dieta paleo to także dieta paleolityczna. Jest specyficzny sposób odżywiania naszych przodków, którzy żyli w czasach prehistorycznych. Na czym dieta ta bazuje? Są to produkty zbożowe, produkty naturalne oraz rezygnacja z żywności przetworzonej. Co to jest dieta paleo? Dieta paleo, na czym polega? Dieta paleo jak zacząć? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te wszystkie pytania.

Dieta paleo, na czym polega?

Badacze udowodnili, że nasi przodkowie na pewno odżywiali się zdrowiej niż my sami. Kiedy rzadko ludzie cierpieli na choroby sercowe i naczyniowe, cukrzycę, czy też nowotwory. Naukowcy są zdania, że w tym wszystkim duży wpływ miało właśnie odżywianie oraz samo dostarczanie składników mineralnych.

W prehistorycznych czasach ludzie żywili się tym wszystkim, co się im udało złowić, upolować, jak i zerwać z drzewa. Nie było nawet czegoś takiego jak cukry rafinowane. Nie jadali także tłustych mięs, zbożowych produktów, jak i produktów przetworzonych, które stanowią obecnie podstawę naszego codziennego odżywiania. Niezdrowe odżywianie się powoduje nadmiar kilogramów, a także przyczynia się do rozwoju cywilizacyjnych chorób.

Na podstawie powyższych, zebranych informacji Eaton sformułował teorię, która mówi o sposobie odżywiania praprzodków. Na tej podstawie opracował dietę, która jest idealnie dostosowana do naszych potrzeb oraz uwarunkowań organizmu. Dr Loren Cordain opracowała dietę. Jest to dieta paleolityczna. Dieta paleo co to? Czy jest to taka sama dieta jak dieta keto?

Jak należy się zachowywać i postępować na diecie paleo? Jedzenie wysokiej zawartości biała, spożywanie sporych ilości nieprzetworzonego oraz chudego mięsa. W diecie paleo głównym źródłem węglowodanów są owoce oraz warzywa. Na diecie paleo, musimy zrezygnować z mięsnych przetworzonych produktów. Zwolennicy diety paleo twierdzą, że należy także unikać produktów zbożowych przetworzonych.

Dieta paleo zasady

Gdy zadajemy sobie pytanie dieta paleo dla kogo ona jest, to musimy się zapoznać z zasadami diety paleo, a rzeczywiście zaliczyć zmniejszenie masy ciała. Tak naprawdę dieta paleo zasady są bardzo proste.

Zasady diety są bardzo ważne. Produkty wysokoprzetworzone w diecie tej są całkowicie zabronione. Wszelkie produkty w the paleo diet muszą być pozyskiwane w sposób możliwie najbardziej naturalne. Mamy na myśli mięso dzisiaj zwierząt z wiadomego i sprawdzonego źródła, dzikie ryby, jak i owoce oraz warzywa pochodzące z ekologicznych upraw. Nie możemy zapomnieć o tym, że chude mięso, mięso dzikich zwierząt oraz inne składniki codziennego menu produktów bogatych, muszą być wzbogacone o tłuszcze. Muszą to być jednak zdrowe tłuszcze. Nie powinien to być olej rzepakowy. Raczej olej kokosowy, lniany, oleje z orzechów, oliwę oraz masło. A co pić? Najlepiej zwykłą wodę, wodę kokosową, zieloną herbatę, czy też napary z ziół.

Dieta paleo zakłada także produkty zakazane. Są to produkty mleczne, produkty z roślin strączkowych, zbożowe produkty, a także warzywa skrobiowa. Niedopuszczalne jest dodawanie rafinowanego cukru. Diety paleo nie ma także przy spożywaniu żywności przetworzonej oraz wszelkich rafinowanych produktów.

Dieta paleo opinie

Dieta paleo produkty

Wiemy już, że produkty przetworzone są całkowicie zabronione. Identycznie jak oleje rafinowane. Znajdziemy przecież na rynku oleje nierafinowane. Na diecie tej musimy się nauczyć znajdować produkty, którym nie brakuje składników odżywczych.

Gdy nauczymy się wybierać produkty i przyrządzać potrawy, to będzie już z diety paleolitycznej bardzo zadowoleni. Dieta paleo co jeść? Ograniczenie spożywania soli oraz innych produktów jest dosyć spore, ale do tego wszystkiego można jak najbardziej się przyzwyczaić. W naszej diecie nie może brakować witamin oraz składników odżywczych. Jeśli chodzi o gospodarkę lipidową, to także nie może one być zaburzona.

Ważność posiłków

Każdy z posiłków jest tak samo ważny. Śniadanie, drugie śniadanie, obiad oraz kolacja. Dla tłuszczów rafinowanych nie ma tutaj miejsca. Identycznie jak na przetwory mleczne. Opierając się na naturalnych produktach, odniesiemy ogromny sukces. Bardzo ważny jest sam model żywienia.

Dieta paleo jadłospis

Na pewno dietę paleo zrozumiemy, gdy zaczniemy komponować menu na cały dzień. Temat diety paleo jest wielokrotnie poruszany w Internecie. Właśnie w sieci znajdziemy wiele przykładowych jadłospisów.

Przykładowy jadłospis

Dieta paleo przykładowy jadłospis: Na śniadanie możemy zjeść plaster wołowiny chudej lub kawałek kiełbasy, śliwki lub gruszkę i wypić filiżankę kawy, ale bezkofeinowej.

Po śniadaniu polecamy koktajl malinowy. Z kolei na obiad możemy zjeść rybę morską w folii, grzyby duszone z cebulą, a wypić nawet kieliszek białego wina. Na kolację zróbmy sobie sałatkę z dowolnego mięsa, czy też ryby. Na pewno dieta paleo przepisy, to fraza, której powinniśmy poszukać w sieci. Można się zainspirować. Dieta paleo jadłospis zapowiada się pysznie. Możemy skorzystać z dieta paleo jadłospis tygodniowy. Na pewno dieta paleo jadłospis na tydzień jest pomocny dla osób zapracowanych. Musimy przyznać, że dieta paleo menu może nas zainspirować. Możemy dieta paleo produkty zainspirować całą swoją rodzinę.

Dieta paleo dla kogo?

Dietę paleo poleca się wielu osobom. Jest to dieta, która bardzo często jest stosowana na odchudzanie. Takowy sposób odżywiania sprawdzi się w otyłości brzusznej. Dla kogo idealna jest taki jadłospis? Na pewno dla osób, które mają choroby nerek, choroby nowotworowe jelita grubego, są uczulone na gluten, mają celiakię, czy też cierpią na Hashimoto. Jeśli tylko możemy zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych, to dlaczego mielibyśmy z tej opcji nie skorzystać, prawda? Dieta paleo dla kogo? Jak widać na powyższym, prawie dla każdego. Co więcej, dieta paleo efekty pojawią się niezmiernie szybko, co nas dodatkowo motywuje.

Czy dieta paleo jest zdrowa?

Jak sądzisz, czy dieta paleo jest zdrowa? Czy dieta paleo wady ma jakieś? Gdy wszystko robimy, tak jak trzeba, to jak najbardziej dieta ta jest w pełni zdrowa. Warto być pod opieką dietetyka, ponieważ działanie na własną rękę nie zawsze się sprawdza. Można niechcący popełnić błąd, który może odbić się na naszym zdrowiu. Jak chociażby przerażająca dieta dukana. Wiadomo, że są pewne wady diety paleo, ale musimy wszystko robić z głową, a będzie dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *