Ektomorfik – kim jest, jaką powinien stosować dietę i jak ćwiczyć

Ektomorfik – kim jest, jaką powinien stosować dietę i jak ćwiczyć

Czy słyszałeś kiedyś o ektomorfiku? Mogłeś się z tym określeniem nie spotkać, ale pewnie każdy z nas słyszał o osobie, która ma problem z tym, aby przybrać masę mięśniową. U takiej osoby przyrost masy mięśniowej jest bardzo trudny do osiągnięcia. Co musi taka osoba jeść, aby móc się pochwalić przyrostem masy mięśniowej? Klucz to stopniowe zwiększanie. Sprawdźmy, ektomorfik co to, kto to jest ektomorfik, jak powinna wyglądać dieta oraz trening dla ektomorfika.

Kto to jest ektomorfik

Ektomorfik kto to? Ektomorfik to osoba, która ma niski poziom tkanki tłuszczowej i jednocześnie jest bardzo smukła. Co więcej, jest to osoba, u której zwiększenie masy ciała przychodzi niezwykle trudno. Na dodatek ektomorfik ma przyspieszony metabolizm. Dlatego u niego masę ciała trudno jest zwiększyć. Konieczna jest dieta zbilansowana. Jaka powinna być dieta dla ektomorfika? Zaraz przejdziemy do szczegółów.

Dieta dla ektomorfika

Dieta ektomorfika ułatwi pracę przy budowie ciała i zagwarantuje budowanie masy mięśniowej. Aby zakończyło się przybraniem masy mięśniowej, to musi być stosowana dieta na stres dla ektomorfika. Podstawa to węglowodany. Muszą być proste i złożone. Ektomorfik musi jeść sporo ryżu, owoców, makaronów, warzyw oraz kaszy gryczanej. Niezmiernie ważne są także tłuszcze. Koniecznie muszą to być tłuszcze roślinne. A jakie białko dla ektomorfika? Na pewno pełnowartościowe. Może to być nabiał, ryby, chude mięso, jak i rośliny strączkowe.

Diety nie tylko dla osób z nadwagą

Jak widać na powyższym, dietę stosują nie tylko osoby z nadwagą, ale także osoby, które chcą zwiększyć swoją wagę. Ektomorfik musi zwiększyć zawartość energetyczną spożywanych posiłków. Ile kalorii dla ektomorfika jest odpowiednią wartością? Nie można tej liczby określić jednoznacznie, ale powinno to być o pięćdziesiąt procent więcej kilokalorii. Warto także zwrócić uwagę na ilość posiłków. Ektomorfik musi jeść o stałych porach, między pięć a siedem posiłków dziennie. Nie zaleca się podjadania przekąsek. Najrozsądniejszym podejściem będzie ektomorfik dieta oraz cały plan żywieniowy.

Suplementy dla ektomorfika

Gdy interesuje nas zagadnienie – ektomorfik jak zbudowac mase, to warto skupić się także na suplementach. Suplementy dla ektomorfika są bardzo ważne. Warto do menu dołożyć odżywki białkowe i węglowodanowe. Jakie białko dla ektomorfika? Musimy wiedzieć, że złożone cukry oraz cukry proste stanowić muszą tak naprawdę połowę zapotrzebowania dziennego.

Trening dla ektomorfika

Bardzo ważne są także ćwiczenia dla ektomorfika. Budowa ciała opiera się nie tylko na diecie i na suplementach. Konieczne są także ćwiczenia złożone. Jak powinien wyglądać trening siłowy? Nie oby na pewno nie będzie on powodować utratę wagi? W przypadku ektomorfika należy się skupić właśnie na treningu siłowym. Niezmiernie ważna jest także ilość powtórzeń. Typ budowy ciała ektomorfika jest bardzo specyficzny. Przy ćwiczeniach dla takiego typu budowy, ważna jest jakość wykonywanych ćwiczeń, a nie sama ilość wykonywanych ćwiczeń. Do osiągnięcia celu na pewno potrzebujemy regularności. Pomocne będzie uwzględnienie trzech ćwiczeń na mniejsze partie mięśniowe i sześć ćwiczeń na te większe.

Umięśniona sylwetka jest możliwa

Aby uzyskać umięśnioną sylwetkę, to trening nie może trwać dłużej niż godzinę. Dłuższe treningi negatywnie działają na samą budowę ciała. Polecamy wyciskanie sztangi, która pobudzi wiele grup mięśniowych. Świetne są także ćwiczenia na ławce płaskiej. Jeśli chodzi o trening ektomorfika, to raczej ograniczajmy wysiłek cardio. Ektomorfik trening musi być dokładny w wykonaniu oraz systematyczny. Ektomorfik jak ćwiczyć? Na pewno poprzez zwiększenie ciężkości. Stopniowe zwiększanie ciężarów okazuje się kluczem do sukcesu. Takie ćwiczenia budują masy mięśniowej.

kto to Ektomorfik

Jak sprawdzić, czy jestem ektomorfikiem?

Czy potrzeba Ci redukcji tkanki tłuszczowej? Czy jesteś ekromorfikiem? Jak rozpoznać ektomorfika? Sprawdź to. Budowy ciała ektomorfików są bardzo charakterystyczne. Osoby te sprawiają wrażenie osób wiotkich. Są to osoby o smukłej sylwetce i długich kończynach. Mają wąskie ramiona. Na pewno można opierać swoją charakterystykę na typologii Sheldona. U osób tych zwiększenie masy mięśniowej jest możliwe, ale trudne w osiągnięciu. Masę mięśniową mogą czasami budować długimi latami. Tkanki tłuszczowej wcale nie przybywa, nawet gdy przyjmuje się jedzenie o wysokiej kaloryczności.

Dokładna charakterystyka

Charakterystyka ektomorfika nie należy do najtrudniejszych. Gdy rozpoznajemy u siebie powyższe cechy, to pora zacząć stosowanie odpowiedniej diety paleo. Nasz szyby metabolizm zostanie nieco spowolniony, a wymarzona sylwetka stanie się na wyciągnięcie ręki. Przy budowaniu masy mięśniowej poza dietą, ważny jest także trening. Gdy tylko mamy możliwość, to ćwiczmy z trenerem personalnym. Nikt nie wie lepiej, jak on, jak poprawnie i efektywnie zbudować masę mięśniową.

Cel – zwiększenie masy ciała i tkanki tłuszczowej

Gdy mamy jakieś kompleksy, to pora zrobić pierwszy krok. Rozbudowanie masy mięśniowej u ektomorfika nie jest takie proste, ale nikt nie powiedział, że jest to całkowicie niemożliwe. Jak sprawdzić, czy jestem ektomorfikiem? Działania na własną rękę nie zawsze przynoszą oczekiwane skutki. Dlatego też podejdźmy do tego rozsądnie. Musimy do swojego organizmu dostarczać wystarczającą dawkę energii, nie bójmy się ćwiczyć z wykorzystaniem obciążenia. Wykorzystajmy także nadwyżkę kaloryczną. Zapotrzebowanie energetyczne także musi być zwiększone. W swojej diecie poprośmy o pomoc specjalistę. Kogo mamy na myśli? Jest to na pewno dietetyk. On powie nam, ile powinniśmy jeść posiłków dziennie. Są to wszystko bardzo ważne informacje. Wiemy jednak, że do swojej codziennej rutyny należy także wprowadzić aktywność fizyczną. W tej sprawie nie pomoże nam już dietetyk, a inny specjalista. Tym specjalistą jest trener personalny. Zarówno jeśli chodzi o wybór dietetyka, jak i trenera personalnego, to mamy szerokie pole do popisu.

Nie bójmy się pomocy specjalistów

Są to specjaliści, z których usług chętnie korzystamy. Wierzymy w ich wiedzę i jesteśmy przekonani, że nam pomogą. Do tego rodzaju specjalistów udają się nie tylko ektomorficy, ale także osoby, które charakteryzuje krępa budowa ciała i chcą się pozbyć zbędnych kilogramów. Każdy typ budowy może powodować konieczność skonsultowania się ze specjalistami. Nie zadawajmy już pytań ektomorfik jak przytyć czy ektomorfik moze przytyc. Jak najbardziej jest to możliwe, chociaż typ sylwetki ektomorfik jest dosyć problematyczny. Zadbajmy o siebie i zmieńmy swoją sylwetkę. Nie chodzi tylko o odbiór przez inne osoby, ale także zmieni się nasze samopoczucie. Jest to dla nas niezmiernie ważne. Musimy się czuć dobrze w swoim ciele, jak i ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *